Oferta pracy - Specjalista SEO

O firmie

Jesteśmy agencją Digital Marketingu z siedzibą w ścisłym centrum Łodzi działającą dla klientów w całej Polsce. Tworzymy nietuzinkową kolekcję osobowości i kompetencji. Pięknie się od siebie różnimy, jednak w kluczowych sprawach jesteśmy do siebie podobni – nastawieni na „tak”, dumni z faktu „dowożenia rezultatów”. Stawiamy na partnerskie relacje, do których podchodzimy długodystansowo. Wierzymy w ludzi i inwestujemy w nich. Na nudę i nieciekawe small talki na pewno nie ma z nami szans!

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby, która zna logikę działania Googlebotów i potrafi projektować oraz optymalizować architekturę informacji serwisu. Która doskonale posługuje się narzędziami analitycznymi i w oparciu o zebrane dane umie planować, a następnie efektywnie wdrażać skuteczne kampanie SEO. Która rozumie, że stały wzrost widoczności oraz ruchu na stronie to tylko połowa sukcesu i kluczowe jest nastawienie na poprawę konwersji.

Jeżeli SEO to Twoja zawodowa pasja, wiesz jak być krok przed konkurencją, umiesz myśleć analitycznie i wdrażać plan w realizację, a do tego nie boisz się samodzielnego prowadzenia projektów w całości — aplikuj — szukamy osoby takiej, jak Ty.

Co będzie należało do Twoich obowiązków?

  1. Kreowanie, realizacja i optymalizacja strategii SEO dla serwisów, przede wszystkim firm z branż technicznych, produkcyjnych; nastawienie na wzrost konwersji z tego kanału,
  2. analizowanie danych dotyczących ruchu i ścieżek użytkowników,
  3. analizowanie potencjału wyszukiwań słów kluczowych oraz trendów,
  4. monitorowanie rynku i analizowanie działań SEO konkurencji,
  5. SEO copywriting — tworzenie wytycznych dla współpracujących copywriterów,
  6. działania z zakresu linkbuildingu,
  7. wykonywanie audytów serwisów internetowych, przygotowywanie wytycznych i specyfikacji w oparciu o najlepsze praktyki SEO,
  8. przygotowywanie analiz i raportów efektywności prowadzonych projektów.

Czego oczekujemy?

  1. Minimum 1,5. rocznego praktycznego doświadczenia w optymalizacji serwisów pod kątem wyszukiwarek popartego wynikami w samodzielnie realizowanych projektach,
  2. umiejętności budowania strategii content marketingowej i linkbuildingowej oraz wykorzystania ich w praktyce,
  3. umiejętności analizowania danych oraz trafnego wyciągania wniosków z dostępnych liczb, raportów oraz narzędzi,
  4. bardzo dobrej znajomości zagadnień związanych z marketingiem internetowym i bieżących trendów w obszarze SEO,
  5. znajomości zasad Content marketingu i UX treści,
  6. umiejętności analizowania logów serwerowych,
  7. samodzielności i inicjatywy w działaniu,
  8. dobrej organizacji czasu pracy,
  9. terminowości i dokładności,
  10. umiejętności analitycznego myślenia,
  11. komunikatywnej znajomości języka angielskiego (min. na poziomie B1),
  12. chęci do ciągłego rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji,
  13. dobrych zdolności komunikacyjnych,
  14. pozytywnego nastawienia.

Jakie narzędzia powinieneś znać?

  1. Pakiet MS Office, Google Workspace (Arkusze, Dokumenty, Prezentacje),
  2. AHREFS,
  3. SENUTO,
  4. Screaming Frog,
  5. Clusteric,
  6. SearchMetrics,
  7. narzędzia Google: Analytics, Search Console, Keyword Planner, Data Studio,
  8. HTML 5, CSS, JS oraz CMS: WordPress, Prestashop, Magento — w stopniu umożliwiającym samodzielne prowadzenie działań pozycjonerskich,
  9. mile widziana znajomość dowolnego języka programowania (C#, Java, Python, R script, JavaScript, HTML5) w celu automatyzacji swoich codziennych działań.

Wyznajemy zasadę, że droga powstaje, gdy idziesz — możesz mieć pewność, że w ECHO dostaniesz szansę, by rozwijać się przynajmniej tak szybko jak nasza firma. Nie rzucamy słów na wiatr. Już w początkowym okresie współpracy zrobimy Ci test FRIS®, dzięki któremu poznasz swój styl myślenia i działania, a my upewnimy się, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko i dobrze wpasujesz się w nasz zgrany zespół.

Szerokim łukiem omijamy korporacyjne zwyczaje. Poza swobodną i życzliwą atmosferą możesz liczyć na elastyczne podejście do systemu pracy zdalnej oraz atrakcyjne zarobki adekwatne do posiadanej wiedzy, doświadczenia, umiejętności oraz osiąganych wyników.

P.S. Jeśli oprócz CV wyślesz do nas List motywacyjny, zwiększysz swoją szansę na spotkanie.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez ECHO Dariusz Jarzębski, Ewa Szczegielniak Spółka jawna z siedzibą w Łodzi przy ul. Słowiańskiej 1/9 w celu realizacji bieżącego procesu rekrutacyjnego.”

Informujemy, że Administratorem danych jest ECHO Dariusz Jarzębski, Ewa Szczegielniak Spółka jawna z siedzibą w Łodzi przy ul. Słowiańskiej 1/9. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Zgoda może być wycofana w dowolnym momencie, lecz nie wpływa to na ważność czynności wykonanych przed jej wycofaniem.